DEMAD HAKKINDA

DEMAD sektörün ileri gelen kurumları tarafından takdire değer bir mutabakat sonucu kurulmuştur. Kurucu üyelerimiz Borsa İstanbul A.Ş. Kıymetli Madenler Piyasası aracı Kurum ve Kuruluşları olmakla birlikte Kuruluş amacı Türk kıymetli maden ve Taş piyasasında ortaya çıkan sorunlarla ilgili özel ve kamu kurumlarına çözüm önerileri sunmak ve bu piyasaları daha ileriye taşıyacak projeleri ortaya koymak ve gerekli çalışmaları desteklemektir.

Türkiye Kıymetli madenler piyasası 1995 yılında İstanbul Altın Borsası’nın kurulması ile organize bir piyasaya kavuşmuş. 2012 yılında Borsa İstanbul A.Ş. kurulması ile Kıymetli Maden ve Taşlar Piyasası kurularak sermaye piyasaları ile tek çatı altında toplanmıştır.

Türk Kıymetli madenler ve döviz piyasası üyeleri uzun yıllardır uluslararası piyasalara entegre olmuş ve faaliyet göstermektedir. Türkiye Finans piyasaları kıymetli madenlerin dahil olmasıyla ciddi bir derinlik kazanmıştır. Sektör son yıllarda yaptığı atılımlarla uluslararası kıymetli maden ve taş piyasalarında ciddi bir rol üstlenmiştir.

Derneğimiz DEMAD Kıymetli Maden ve taşlar piyasası finans piyasaları ile entegrasyon sürecinde oluşan ve oluşacak olan sorunları çözüme kavuşturmak ve Türk Kıymetli maden ve Taşlar piyasasını uluslararası ligde üst sıralara taşımak amacıyla kurulmuştur.

DEMAD ailesi olarak dernek üyelerimizin katkılarıyla derneğimizin öncelikle kıymetli maden ve taşlar piyasasında sonrasında sermaye piyasalarında yönlendirici kurum olacağı inancını korumaktayız.

Derneğimizin Türk kıymetli Maden ve Taşlar Piyasasına hayırlı olması dileğiyle…